" />
Powrót do góry

Zostań w domu (PosteRiso#12)

17.70 EUR

Na stanie

Grafika riso „Zostań w domu" Beaty Rojek pochodząca z kolekcji PosteRiso#12

Tytuł: Zostań w domu

Autor: Beata Rojek

Druk: Riso

Kolory: 2 (czerwony i pomarańczowy)

Format: A3 (420/297mm)

Papier: Munken Pure 240g

Nakład: 100 egz.

Wydanie I

Sygnowana na odwrocie 3 pieczęciami: „printed on Riso by Oficyna Peryferie”, numeracja X/100 z oznaczeniem „wydanie I" oraz stempel z informacją o autorstwie i tytule.

Mój drukarski komentarz: Beata narysowała grafikę na tablecie używając pędzli, które mają mocno cyfrowy charakter. Byłem bardzo ciekaw, jak ta wektorowość wyjdzie w druku i nie zawiodłem się widząc efekt zmiękczony przez specyficzną subtelność i fakturę riso. Projekt zaprojektowany był jako czerwony monochrom, postanowiłem jednak poeksperymentować. Aby podnieść intensywność koloru i uniknąć niedobić na czerwonej warstwie zdecydowałem się wykonać pomarańczowy poddruk. Dzięki temu zabiegowi udało się uzyskać bardziej wibrujące tony. Było to jednak zadanie dość ryzykowane, bo w przypadku nadrukowywania na siebie dwa razy tych samych projektów istnieje wielkie ryzyko drobnych przesunięć, które spowodują irytujący efekt rozjeżdżania się grafiki. Jestem bardzo zadowolony, że w tym niepozornym projekcie udało się niemal perfekcyjnie spasować oba kolory i w rezultacie uzyskać oryginalny, mocny wyraz estetyczny.

Praca wydana w ramach projektu PosteRiso – regularnie co 3-4 miesiące zapraszam różnych artystów do stworzenia grafiki specjalnie dla Oficyny i pod kątem druku riso. Starannie wybieram rysowników, projektantów i ilustratorów, których praca mnie inspiruje oraz których twórczość chcę promować. Jako kurator projektu i drukarz wkładam mnóstwa serca w każdy print i zapraszam do wspólnego odkrywania i kolekcjonowania grafiki riso!

Grafiki dostępne są indywidualnie, w zestawach i abonamencie.

Pokrewne produkty

image 1

Interspecies Meeting (PosteRiso#14)

Miroslav Weissmüller

€17.70

image 1

Languid Woman (PosteRiso#14)

Miroslav Weissmüller

€17.70

image 1

PosteRiso – paczka#14 (Miroslav Weissmuller)

Miroslav Weissmüller

€35.70

OBIECUJEMY NIE SPAMOWAĆ. W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ WYPISAĆ SIĘ Z NEWSLETTERA.

KONTAKT@OFICYNAPERYFERIE.PL